Projekt Společné putování za dědictvím regionů

Naše MAS po přípravných jednáních ve spolupráci se sousední MAS Dolní Morava a s MAS Společná cesta z Vyškovska přípravila a podala v září 2009 projekt „Společné putování za dědictvím regionů“ v rámci Projektů Spolupráce MAS v programu rozvoje venkova v OP Zemědělství.

Součástí podaného projektu jsou opravy muzejních expozic a pořízení vybavení na Baťově kanálu, pořádání společních akcí pro místní výrobce a vzdělávací akce.  Naše MAS zajišťuje realizaci výše uvedených aktivit vztahujících se k území naší MAS Strážnicko a organizuje propagaci projektu a přenos zkušeností mezi členy MAS. Dne 8. června byla podesána dohoda se SZIF a projekt jehož náklady budou pro naši MAS okolo 1,23 mil Kč může být realizován. Ukončení projektu do nějž bude zapojeno metodou LEADER  více jak 20 subjektů je 30.6.2011.

Máte-li zájem můžete se i vy zapojit do projektu. Pro podrobnosti kontaktujte naši kancelář.

Za realizační tým Mgr. Vít Hrdoušek

Výstup projektu spolupráce tvoří publikace - Pověsti, Krajová kuchařka, Lidové tradice a Lidové stavitelství z regionů Moravy,

zdraví Vít Hrdoušek