MAS Strážnicko tvoří novou Strategii rozvoje regionu

Končí realizace projektů na programového období 2007 – 2013 a MAS Strážnicko se stejně jako jiné místní akční skupiny v ČR připravuje na nové plánovací období 2014 – 2020. Jednou z podmínek pro čerpání finančních prostředků z Evropské unie je zpracování Integrované strategie území (ISÚ), která určí, kam se bude ubírat další rozvoj území, jaké bude mít území priority či do jakých oblastí budou směřovat dotace ze státních i evropských fondů.
Cílem je vytvořit dokument na komunitní bázi, čili na základě otevřené komunikace a zapojení co možná největšího počtu lidí v regionu (obcí, podnikatelských subjektů, spolkových sdružení, neziskových organizací a občanů).
Pokud tedy máte názor na kvalitu života v místě svého bydliště a představu o budoucnosti, nebojte se to dát najevo. I na vás totiž záleží, zda se budou stavět nová hřiště, pořádat vzdělávací kurzy, budovat ubytovací zařízení, obnovovat návsi, spolkové prostory či zda budou podporováni podnikatelé. Prosíme proto i Vás o zapojení se do přípravy. Kontaktujte nás v kanceláři či emailem. Výsledná strategie  pro Komunitně vedený místní rozvoj bude možno uplatnit na celé spektrum rozvoje území a  tak bude v moci využít podpory EU na různorodé projekty místních partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem a strategií i propojování a výměnu zkušeností. Také váš zámer může být zajímavý a dostaz se do zásobníku aktivit a projektů
.

Zásobník aktivit a projektů MAS Strážnicko na roky 2014 – 2020 vznikl na základě jednání a sběru dat MAS Strážnicko od 1.9. 2013 – 30.4. 2014 a následnými doplněními – skupinová a individuální jednání s obcemi, institucemi, podnikateli, občanskými sdružením a aktivními občany. Analýzy a tvorba zásobníku vznikly za podpory JmK v projektu „Zpracování konceptu ISÚ pro území MAS Strážnicko, o.s.“

Za MAS Vít Hrdoušek a Marie Chalupová