Dne 4. srpna 2014 se uskutečnilo jednání Generálního shromáždění MAS Strážnicko v Hroznové Lhotě s následujícím programem:
 Program:
1. Zahájení GS, schválení programu
2. Jmenování zapisovatele a ověřovatelů zápisu
3. Činnost MAS, výroční zpráva a hospodaření v roce 2013
4. Projednání a schválení stanov MAS Strážnicko z.s. a volba statutárních orgánů
5. Projednání a odsouhlasení první verze Strategie komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD) v území MAS
6. Různé
7. Závěr

Na pozvání MAS přijel přednášet o problematice erozí půdy v obcích MAS Strážnicka prof. Dumbrovský z VUT Brno, který přítomné seznámil ve své prezentaci s největšími problémy v území jednotlivých obcích na Strážnicku. Dále uvedl možné návrhy řešení v rámci studií protierozních úprav krajiny a realizací pozemkových úprav v obcích.

Zápis GS MAS Strážnicko z 4.8.2014, na jehož jednání byly schváleny změny pro nové Stanovy MAS Strážnicko, týkající se hlavně změny sdružení na spolek, dle zákona od 1.1.2014 automaticky, ale je nutné provést změnu i ve Stanovách MAS. Tyto budou zaslány k zaregistrování na Rejstříkový soud při Krajském soudě v Brně.

MAS Strážnicko se, na základě nového Občanského zákoníku, od 1.1.2014 stává zapsaným spolkem a Generální shromáždění schválilo 4.8.2014 změnu Stanov MAS v tomto smyslu - na  MAS Strážnicko z.s. - Stanovy MAS Strážnicko z.s., registrované ve spolkovém rejstříku vedeného u Krajského soudu v Brně https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=783045&typ=PLATNY

Na jednání GS byla schválena Výroční zpráva o činnosti MAS Strážnicko za rok 2013.

--------

Dne 4. srpna 2014 se uskuteční první jednání Generálního shromáždění MAS Strážnicko v roce 2014. Koná se v Hroznové Lhotě s následujícím programem:
Program:
1. Zahájení GS, schválení programu