GS MAS a Rada MAS Strážnicko na svých zasedáních schválili Strategii komunitně vedeného rozvoje území MAS Strážnicko (SCLLD MAS Strážnicko) na období 2014 - 2020.  Schválená Strategie CLLD bude podána k registraci na MMR.

Zápis z jednání GS MAS z 14.1.2016 v Petrově.

Rady MAS 18.2.2016

MAS Strážnicko

Vážení,

zveme Vás na řádné zasedání Generálního shromáždění MAS Strážnicko, z.s. ve čtvrtek 14. ledna 2016 v 16.00 hod. v Kulturním domě v Petrově.

Program:

1. Zahájení GS, schválení programu
  2. Jmenování zapisovatele a ověřovatelů zápisu
  3. Zpráva předsedy o činnosti MAS
  4. Činnost MAS -  volba orgánů MAS, zaměstnanci MAS
  5. Projednání Strategie CLLD MAS Strážnicko – Akční  a finanční plán
  6. Přehled dalších aktivit MAS
  7. Různé
  8. Závěr

Těšíme se na společnou práci

za Radu MAS Strážnicko

Ing. Petr Hanák – předseda spolku

-----------------------------------------------

Pracovní seminář k tvorbě akčního plánu a finančního plánu Strategie CLLD 14.1.2016 v Petrově

Manažer Mgr. Hrdoušek seznámil přítomné se stavem Strategie CLLD na nové programové období 2015+ podrobný naplňováním programů týkajících se specifických opatřen v jednotlivých OP.

Strategie komunitně vedeného rozvoje území MAS Strážnicko by měla obsahovat témata – řešení problémů: 1 vysoká nezaměstnanost – MAS zvyšují kvalifikaci a podporují příležitosti na venkově v rámci PRV, a to nejen zemědělské. Dále zvyšují potenciál  - lidský  - turistické služby, alternativní služby apod.. V novém období to je spolupráce mezi základními a středními školami k udržení mladých v regionu. Podmínkou čerpání v IROPu je účast v MAP, OPVVV.

Byly diskutovány návrhy témat:

• Sociální podnik,
  • Realizace pozemkových úprav,
  • Odpady, energie, propojenost a prostupnost krajiny.

Zápis z pracovního semináře ke Strategii - zde

MAS Strážnicko, z.s.

všem členům MAS Strážnicko

Vážení,